Sitenin İçeriği Hakkında

Merhabalar herkese, bu sitede yapmış olduğum çalışmalardan örnekler yayınlayacağım. Hem kendim geri döndüğümde unuttuğum kısımları hatırlamak için, hem kaynak sıkıntısı çeken arkadaş ve meslektaşlarıma bir nebze faydam dokunabilsin diye, hem de şahsımla ilgili bir referans teşkil etmesi adına buradan paylaşımlarda bulunacağım.

Burada yazacağım konular :
microcontrollers, microcontroller programming, microcontroller peripherals, some algorithms, android application development, C# GUI design, PCB design, robotic design in SolidWorks… vb. Web üzerinde ilgimi çeken herhangi bir konu hakkında da yazabilirim.

Sitede yayınlayacağım yazılar hem Türkçe hem İngilizce karışık olacaktır. İngilizce de sıkıntı çekenler varsa ilk tavsiyem ingilizce öğrenmeleri olur. Çünkü elektronik dünyasında İngilizce çok önemlidir. İşin içine girenler iyi bilirler. Çünkü Türkçe kaynak ve yayın bulmak neredeyse imkansız. Ama ben mümkün olduğunca Türkçe yazmaya çalışacağım.

Genel olarak kendimden bahsedecek olursam, ben Elektrik ve Elektronik Mühendisiyim. Haziran 2014’te mezun oldum. Mikroişlemci ve gömülü sistemlerin hepsiyle ilgiliyim. Özellikle STM32F4 işlemcisinde tecrübeliyim. Mikroişlemcilerin bilgisayar ve android sistemlerle ya da birbirleriyle gerek wireless, gerek seri protokollerle haberleşmesi konularında da yaptığım projeler var. Robotik alanında da çalışmalar yapmaktayım. FPGA’lere yazılım yazabilmekteyim. Benim hakkımdaki diğer bilgilere Hakkımda sayfasından ulaşabilirsiniz.

Konularla ilgili anlamadığınız kısımları yorum olarak yazının altında sorabilirsiniz. Elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım.

Herkese iyi okumalar dilerim…

Leave a Comment

%d bloggers like this: